6 faktów o akupresurze

Akupresura polega na uciskaniu punktów aktywnych biologicznie, dzięki czemu krucha równowaga w całym ciele zostaje przywrócona – a wszystko za pomocą zwykłego dotyku. Czy jest to alternatywa dla chemicznych środków używanych w konwencjonalnej medycynie czy zwykłe placebo, jak uważają wielkie koncerny farmaceutyczne? Kilka faktów może rozwiać wątpliwości.

1. Każdy z nas doświadcza stresu, który ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Ludzkie ciało ma zdolność do samoregeneracji i samoleczenia, jednak czasami potrzebuje wsparcia. Akupresura odblokowuje kanały energetyczne, dzięki czemu toksyny są szybciej usuwane z organizmu, co prowadzi do rozluźnienia mięśni oraz zredukowania wszelkich napięć.

Akupresura

2. Rozluźnienie mięśni to najważniejsza z korzyści jakie niesie ze sobą akupresura. To jedna z najstarszych i najlepszych metod relaksacyjnych, praktykowana i udoskonalana od tysiącleci. Łagodzi ból mięśni, usuwa poczucie niepokoju, poprawia samopoczucie na wiele dni.

3. Stosowanie akupresury nie ma skutków ubocznych. Dodatkowo uciskać punkty można samodzielnie, każdego dnia, w dogodnej dla nas chwili. Zazwyczaj by masaż przyniósł efekty, wystarczą tylko dwie minuty dziennie! Bolące i drażliwe miejsca, w których znajdują się punkty akupunkturowe, to także pewność, że organ za który są odpowiedzialne, wymaga pomocy. Akupresura jest więc również dobrą metodą do samodiagnozowania.

4. Podobnie jak akupunktura, akupresura pomaga w radzeniu sobie z bólem – łagodnym, nawracającym czy nawet chronicznym. Dodatkowo jej używanie nie niesie ze sobą skutków ubocznych, jest całkowicie naturalna i bezpieczna. Wiele przypadków pokazuje, że akupresura pomogła cierpiącym osobom, którym medycyna konwencjonalna nie przyniosła ulgi.

5. Mimo że w ciele mamy ogrom punktów aktywnych biologicznie, wielu uważa że najlepiej skupić się na tych znajdujących się na dłoniach i stopach. To właśnie na nich usytuowane są łatwo dostępne punkty wszystkich organów ciała, które możemy sami stymulować.

6. Akupresura to metoda holistyczna pomagająca ciału ale także umysłowi. Poprawia krążenie krwi, rozluźnia mięśnie, likwiduje ból, odblokowuje impulsy nerwowe, łagodzi skutki stresu. Codzienna praktyka jest najlepszym sposobem na wspomożenie ciała w samoleczeniu i naturalnej regeneracji. Ale nie tylko. Profilaktyczne uciskanie odpowiednich punktów pomoże w uniknięciu zapadnięcia na szereg chorób i dolegliwości. Może uchronić nas od niejednej wizyty w lekarskim gabinecie.

No Comments Yet.

Leave a comment